تماس

۱۱ راه برای مهار نوشیدن و ترک الکل

راه های ترک اعتیاد الکل ترک اعتیاد مشهد

آیا نگران مصرف الکل خود هستید؟ شاید احساس کنید که زیاد یا بیش از اندازه در حال نوشیدن الکل هستید. شاید این یک عادت باشد که دوست دارید آن را کنترل کنید. شاید در مشهد زندگی میکنید و برای ترک الکل به بهترین کلینیک ترک اعتیاد مشهد نیاز دارید. پس در این مقاله با ما همراه باشید. برای ترک اعتیاد به الکل یا هر ماده مخدری همیشه مشورت با پزشک یا بهترین دکتر ترک اعتیاد مشهد معقول است – او باید بتواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا بهتر است که این مصرف قطع شود یا از مصرف آن به صورت تدریجی خودداری کنید. افرادی که به الکل وابسته هستند و یا مشکلات پزشکی و روانی دیگری دارند ، باید از نوشیدن به طور کامل خودداری کنند. اگر بهترین پزشک ترک اعتیاد مشهد پیشنهاد کرده است که نوشیدن خود را کاهش دهید پس بهتر است دلایل را از وی بخواهید. انستیتوی ملی سوء مصرف الکل و الکل (NIAAA) نشان می دهد که مراحل زیر  برای ترک الکل می تواند مفید باشد:

این نکات به شما کمک می کند ترک الکل را تسریع کنید

 1. دلایل خود را برای ترک نوشیدن الکل به صورت نوشتاری تهیه کنید. تهیه لیستی از دلایل – مانند احساس سلامتی ، بهتر خوابیدن یا بهبود روابط – می تواند باعث ایجاد انگیزه در شما شود.
 2. یک برنامه ترک اعتیاد الکل تنظیم کنید. برای این امر می توانید از مرکز ترک الکل مشهد کمک بگیرید. محدودیتی را برای میزان نوشیدن خود تعیین کنید. شما باید نوشیدن خود را کمتر از دستورالعمل های توصیه شده نگه دارید. پزشک شما می تواند به شما در تعیین آنچه برای شما مناسب است کمک کند.
 3. اطلاعات و زمان های مصرف الکل را یادداشت کنید. به مدت سه تا چهار هفته ، مصرف هر بار نوشیدنی خود را طبق برنامه تعیین شده رعایت کنید. اطلاعاتی را در مورد اینکه چقدر نوشیدید و همچنین کجا بودید اهمیت دارد. این موارد را با هدف خود مقایسه کنید. اگر در رسیدن به هدف خود مشکل دارید ، آن را با پزشک یا یک متخصص بهداشت دیگر در میان بگذارید.
 4. برای ترک الکل آن را در خانه خود مصرف نکنید. نداشتن الکل در خانه می تواند به محدود کردن نوشیدن شما کمک کند.
 5. برای ترک الکل و کاهش مصرف فاصله نوشیدن را زیاد کنید. نوشیدنی خود را بعد از نوشیدن آب یا آب میوه بنوشید. هرگز با معده خالی الکل مصرف نکنید.
 6. روزهایی را عاری از الکل را برنامه ریزی کنید. تصمیم بگیرید هر هفته یک یا دو روز الکل نخورید. ممکن است بخواهید برای یک هفته یا یک ماه خودداری کنید که ببینید چگونه از نظر جسمی و عاطفی بدون الکل در زندگی خود دوام می آورید. ترک الکل در روزهای خاص می تواند راه خوبی برای شروع کمتر نوشیدن باشد.
 7. مراقب فشار همسالان باشید. روش هایی را برای نه گفتن مودبانه در برابر مصرف الکل تمرین کنید. نباید احساس کنید که هر نوشیدنی را که به شما پیشنهاد می شود بپذیرید. از افرادی که شما را به نوشیدن تشویق می کنند دوری کنید.
 8. خود را با فعالیت های جسمی مشغول نگه دارید. پیاده روی کنید ، ورزش کنید ، برای خوردن غذا بیرون بروید یا فیلم بگیرید. وقتی در خانه هستید ، یک سرگرمی جدید انتخاب کنید یا یک مورد قدیمی را دوباره مرور کنید. نقاشی ، بازی تخته ، نوازندگی یک ساز موسیقی ، نجاری و سایر فعالیت ها گزینه های خوبی برای ترک اعتیاد به الکل هستند.
 9. اگر در مشهد هستید از مرکز ترک الکل مشهد درخواست پشتیبانی کنید. قطع کردن نوشیدن شما ممکن است همیشه آسان نباشد. به دوستان و اعضای خانواده اجازه دهید بدانند که شما به حمایت آنها احتیاج دارید. پزشک ، مشاور یا درمانگر شما ممکن است بتواند کمک کند.
 10. در برابر وسوسه مقاومت کنید. از مردم و مکانهایی که باعث می شوند شما بخواهید برای نوشیدن وسوسه شوید دوری کنید. اگر الکل را در برخی از رویدادها ، مانند تعطیلات یا جشن ها بیشتر مصرف می کنید ، برنامه ای را برای مدیریت آنها از پیش تهیه کنید. احساسات خود را کنترل کنید. وقتی نگران ، تنها یا عصبانی هستید ، ممکن است وسوسه شوید که الکل مصرف کنید. سعی کنید روش های جدید و سالم برای مقابله با استرس پیدا کنید.
 11. برای ترک الکل پشتکار داشته باشید. این مهمترین گفته مرکز ترک الکل مشهد است. اکثر افرادی که با موفقیت ترک الکل روبرو شده اند این کار را تنها پس از چندین بار انجام دادند. احتمالاً برای ترک الکل دچار مشکل خواهید شد اما اجازه ندهید که این مشکل شما را از رسیدن به هدف بلند مدت خود باز دارد. در واقع هیچ نتیجه نهایی وجود ندارد ، زیرا این روند معمولاً نیاز به تلاش مداوم دارد.برخی از این راهکارها – مانند تعامل با همسالان ، مشغول نگه داشتن ، درخواست پشتیبانی ، آگاهی از وسوسه و پایدار بودن – همچنین می تواند برای افرادی که می خواهند به طور کامل الکل را ترک کنند مفید باشد. بعد از اینکه موفق به ترک الکل شدید به طور مرتب عادات مصرف الکل خود را بررسی کنید تا ببینید این سطح از نوشیدن را حفظ می کنید یا خیر. برخی افراد فقط به هدف خود می رسند تا دریابند که عادات قدیمی بعداً دوباره تکرار می شوند یا خیر. اگر این اتفاق بیفتد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)
 • جهت تعیین وقت مشاوره با شماره زیر تماس حاصل فرمایید : 09157040898
 • آدرس : مشهد , اقدسیه 50، نبش نقویه 32 ، مطب روانشناسی دکتر اسماعیل زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتری مطالعه کنید
ترک اعتیاد گل مشهد
خدمات ترک اعتیاد

ترک اعتیاد گل مشهد

ترک اعتیاد گل مشهد راههای پیشنهادی مرکز ترک اعتیاد گل مشهد برای مصرف کنندگان راههای پیشنهادی مرکز ترک اعتیاد گل مشهد برای مصرف کنندگان به

اطلاعات بیشتر »
ترک اعتیاد سریع مشهد
خدمات ترک اعتیاد

ترک اعتیاد سریع مشهد

ترک اعتیاد سریع مشهد : منظور از اعتیاد یا وابستگی به مواد مخدر وابستگی جسمی و روانی است وابستگی جسمی وضعیتی است که در آن

اطلاعات بیشتر »